Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 53 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 122
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Josef Kozák: Přes oceán na Floridu - podzim 2012

Hledej toto téma:   
[ Přejděte k domovských stránkám (Domů) | Vyberte nové téma ]

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Úvod
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 23:22:16 CET (931 čtenářů)

Naše letošní podzimní dovolená měla dvě části. Jednak jsme se plavili na cruiseru z italského Janova do amerického Fort Lauderdale. Na Floridě jsme si potom půjčili auto a sami dvanáct dní brázdili jih USA.

Plavba začíná z Drážďan, odkud vyrážíme autobusem do Janova. Rychlíkem z Prahy na drážďanské nádraží, odtud S-bahnem za 2 eura (lístek nutno na nástupišti označit) na Stadbahnhof – náměstí Schlessiche, odkud druhý den brzo ráno odjíždíme. Spíme v hotelu Hofgarten (Theresienstrasse) – 5 min. pěšky. Mají zde také hostel –dva šestilůžkové levné pokoje.

Hned ráno na nádraží zklamání – žádné davy turistů. Vše zachraňuje dvojice Růženka (Rosalie) a Evžen. Ona Dederónka, on v roce 1968 emigroval do Drážďan (!). pravděpodobně kvůli nějaké jiné ženské …. Stanou se našimi partnery na plavbě. Všeuměl Evžen mluví česky výborně, Růženka motlá ruštinu s angličtinou.

Odjíždíme o 15 minut dříve, z Drážďan vyráží jen tři páry. Pokud bychom jeli z Německa busem příště, je možné zvolit zastávku v Norinberku – staví hned u hostelu u nádraží, kde jsme již jednou spali – Hauptbahnhof Hotel. Ušetřili bychom si hodně času.

Autobus je součástí společnosti MSC. Pohodlné cestování – spíme kousek od Lago di Garda v Itálii – vesnice Solfermino. Pěkný hotel, ale POZOR!!! Nedávat si příště k večeři menu. Platí se 12 euro předem: obsluha šílená, umí jen italsky, jídlo hrozné, vše trvá nekonečně dlouho – děs, běs. Kdo si v hospodě normálně zaplatil, měl jídlo levnější a rychleji.(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Janov
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 23:16:17 CET (630 čtenářů)

Na cruisera se v Janově naloďujeme již v půl dvanácté, jako jedni z prvních. Velká pohoda, minimálně čekáme, už za chvíli jdeme po jídle do města. Přístavní promenáda – moc pěkná. Nedělní město přívětivé, svátečně naladěné. Kupujeme víno, přeléváme do petek – dost zbytečně: jednak mám probléme víno vůbec vypít, jednak na alkohol jsou u MSC poněkud laxnější – nebo aspoň my jsme měli štěstí, nikdy nám nic nezadrželi. Ale pozor!!! Při příchodu na loď nesmíte mít žádný nůž ani ostrý předmět (stejně jako v letadle) – vše zabaví a vrátí na konci školního roku. Nůž v kufru mi prošel bez problémů.

(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Barcelona
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 23:14:43 CET (648 čtenářů)

V Barceloně kotvíme od 13 do 18 hodin. Loď staví poměrně daleko od města – pěšky asi 30 minut, jinak jede placený kyvadlový shuttle bus. Socha Kolumbus na nábřeží jako záchytný bod – odtud začíná bulvár Ramblas. Sedíme na zahrádce a pijeme tisíckrát předražené pivo a velmi silné taktéž předražené mojito. Pak hledáme (úspěšně) katedrálu od Gaudího – Familia Sacra. Moc zajímavé, vstupné drahé. Ale pozor!!! Nechodit na věž – nic odtud není vidět a je tam spousta lidí – čekali jsme frontu a málem pak zmeškali loď. Letíme městem metodou pokus-omyl a nakonec se podvodem (jé, já ty lístky ztratila) vetřeme do posledního shuttle busu. Za rámem v přístavu je velká zajímavost. Prodávají zde alkohol. Nakupujeme tedy hodně piva i láhev whisky a bez problémů pronášíme na loď. Pepík má narozky, chceme slavit s Evženem a Růžou, ona se šprajcne, tak jdeme spát.

Další den na moři. Už máme zažitý rytmus z minula: posilovna – na této lodi skvělá, velká, na hoření palubě, s krásným výhledem. Chození, čtení – osvědčila se čtečka, vířivka a bazén. POZOR!!! Na lodi není volná zadní paluba pro jídlo, jí se pouze pod střechou. Snídaně i servírované – ty jsou lepší, obědy také mohou být servírované. Večeře pouze servírované, ale slušné. Zmrzlina pouze večer jako výběr z několika dezertů.

(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Casablanca
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:10:04 CET (654 čtenářů)

Pepíkovi není dobře, nastydlý z klimatizace. Chodíme po starých známých místech, vynecháme okružní jízdu i návštěvu největší mešity, kterou důvěrně známe z minula. Město se rychle mění, staví novou širokou třídu s ultramoderními tramvajemi. V přístavu se jde hodně dlouho vpravo (kilometr určitě) až k poslední bráně. Po východu z přístavu hned po asi 200 metrech možno zahnout do starého města – vpravo. Kupujeme pěkný batoh – ohromný šunt a podvod.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Madeira
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:08:11 CET (596 čtenářů)

Bereme taxíka s panem Jindřichem (odešel z Prahy jako dítě, dnes je mu 80 let, žena Němka). Pro 4 lidi taxi za 130 euro. Objíždíme zajímavá místa – nikoliv hotely. 8 let staré letiště je postavené do moře – 1900 pilířů nese 3 km přistávací dráhy na moři. Porto da Crúz – procházka u divokého moře – tříštící se vlny, divoké skály, romantika. Faial – hřbitov, zavřený kostel, pěkná vyhlídka. Ribero Frío – pstruhová farma, výchozí místo pro horské pěší túry. Až sem pojedeme, nutno mít pohory. Je tu v horách chladno, vlhko, chodí se po úzkých kamenitých cestičkách. Nejznámější túra začíná tady, měří 11 km. Pico de Ariero – nejvyšší vrchol, kam lze dojet autem super. 1860m – a to se začíná z nuly  Hlavní město Funchal – název z portugalského slova pro fenykl. Malebné město rozprostřené na kopcích, strmé úzké uličky. Kostel Nostra Senhora do Monte – na kopci, dolů se jezdí po asfaltu 2 km na saních – velká tradice (více než 100let), velká atrakce: 30euro za jeden koš+ 10euro za foto. Do města pak jdeme pěšky – hezká pěší zóna, prima tržnice – kupujeme pravé madeirské víno (lepší je ho koupit v supermarketu kousek od tržnice – levnější a větší výběr).

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Barbados
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:07:28 CET (731 čtenářů)

Sami dva jedem taxíkem za 50 dolarů cca 3 hodiny přes ostrov k původnímu starému kostelíku St. Johann. Za moc to nestojí, je lepší jet nebo jít kousek od přístavu na pláž – teplounká voda, sněhobílý píseček, pozvolný vstup do moře (známe vše z vyprávění). Jedem na pláž Bathsheba – prý nejhezčí na ostrově. Krásná, ale divoká – vlny – není na koupání, spíš na surfování a kitting. Ve městě hodně zboží, levnější, bezcelní zóna – Pepík kupuje sandály. Levný a rychlý internet. Pivo je drahé v obchodě i v nálevně, na pláži prý příšerná drahota!!! 35 dolarů tři kávy a sendvič. Hned vedle cruiseru je pláž prý úžasná a zadara. Příště nevynechat!!

(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Guadeloupe
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:04:19 CET (581 čtenářů)

Opět s panem Jindřichem. Hledáme taxíka ve městě a smlouváme 80 euro - dlouho a zbytečně. Taxíky hned v přístavu – nesmlouvá se, jezdí se podle taxametrů. Ostrov je hornatý a krásně zelený – jedem na vodopády Cascades aux Ecrevisses a tropický prales. Bejkárna, ale aspoň poznáme domorodé prostředí. Cestu zpět si vyřveme venkovem. Příště si vzít taxíka hned v přístavu a jet se podívat na Shutes de Carbet – 100 metrů vysoké vodopády. Chodí se tam, je nutné mít dobré boty. Pláže prý na ostrově nic moc. Navečer se poflakujeme městem.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Americké panenské ostrovy – St. Thomas
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:02:46 CET (648 čtenářů)

Americké panenské ostrovy – St. Thomas Ráno na lodi vstupní procedura – imigration – do Ameriky. Nesmírná šikana. Čekáme ve stresu 2 hodiny, než vyvolají naše číslo. Příště: v klidu se nasnídat (když se přijde pozdě, nic se nestane), bazén, nepospíchat!!! V přístavu čekají otevřené taxíky – zvláštní minibusy – nabízejí Rundfahrt ostrovem (25 dolarů) – mohlo by být pěkné. My jedem přímo na údajně jednu z nejkrásnějších 10 pláží světa: Magen´s Bay (za 8 dolarů). Je pěkná, ale je tam hodně lidí a platí se vstupné 4 dolary. Krásně teplounká voda. Nazpět také 8 dolarů – taxíků je tam hodně.

(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Bahamy
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 17:01:30 CET (738 čtenářů)

Pro nás velké zklamání – kotvíme ve Freeportu. Zde se tankuje, jinak vůbec nic zde není. Jedeme za 10 dolarů pro osobu do města a na pláž. Doprava perfektně zmáknutá, cena jednotná (dávají lístky na zpáteční cestu – funguje to). Voda ale studená, písek krásný, místo města jen krámy pro turisty. No ale byli jsme na Bahamách ))

Předposlední večer na lodi je půlnoční bufet. My ho prospali, ale údajně krásné sochy z ledu a z ovoce, spousta zajímavého jídla. Poslední večer na plalubě se s námi přišli k bazénu rozloučit všichni Češi, Slováci i emigranti. Bylo to prima. Ráno z lodi odcházíme velmi brzy: vybrali jsme si program, že si sami odneseme kufry, a tak již v 8 ráno opouštíme loď. Dzurillovi musí na palubě tvrdnout až do oběda, než na ně přijde řada – samozřejmě vše zdržují imigrační úředníci.

(Více... | 1 komentář | Skóre: 0)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Florida po vlastní ose
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:59:44 CET (851 čtenářů)

Půjčení auta

Půjčujeme si auto hned za bránou přístavu Fort Lauderdale – asi náhoda, ale bezva. Auto máme objednané už z Prahy přes agenturu www.traveljigsaw.cz, což funguje bezva a česky. Vybrali jsme si auto Ford Eskort už doma včetně peněz. V půjčovně nám však napočítají další a další poplatky navíc – např. sun pass – známku, abychom mohli i na placené dálnice nebo mosty, připojištění a plná nádrž benzínu (vrací se prázdná!). Vše za cca 200 dolarů navíc. A to nás chtěl obrat ještě víc: madam, vy nechcete řídit? Za 20 dolarů vám udělám druhou licenci. Jo, ale 20 dolarů na den!! Také nám chtěl vnutit za „menší poplatek“ větší auto – to by bylo úplně zbytečné, naštěstí jsme nepodlehli. Také nutil navigaci. Tady pozor!!! Bez navigace bychom byli zcela ztraceni. Naštěstí jsme měli svoji z domova a fungovala, holka zlatá. Mluvila na nás česky a my ji milovali. Hned po několika ujetých metrech si uvědomujeme, že v té spleti silnic, dálnic, nadjezdů, podjezdů, výjezdů (vpravo i vlevo z pětiproudé dálnice) bychom se zbláznili a nikdy nenašli správnou cestu. Mančinku slepě posloucháme a třeseme se, aby se neporouchala. Jednou jsme ji nechali na slunku za sklem a ona se přehřála. Foukáme na ni klimatizaci jako diví a modlíme se. Pomohlo to. Obojí.

(komentáře? | Skóre: 0)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Marathón
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:57:38 CET (1452 čtenářů)

Z půjčovny míříme na jih, na Key West. Ubytování v tomto městečku nám poradila Tereza, že prý zde není tak draho. Je tu draho, protože celá Florida v roce 2012 je drahá. Sehnali jsme nejlevnější motel – 80 dolarů – Hotel Kingsail resort (vyptávali jsme se v infocentru, zastavovali u motelů po cestě). Jedna veliká místnost, bezva zařízená, i když mírně ošuntělá. Bazén s teploučkou vodou, mikrovlnka na vaření vody i ohřívání jídla. To je všude standard. V plastových kelímcích vaříme všude v mikrovlnce kávu i čaj. Máme hlad, jdeme do supermarketu. Nadáváme si, že nakupujeme hladoví, za první nákup utratíme 65 dolarů. Ale posléze zjistíme, že to je cenová klasika. Ani jídlo není levné. Počítač mi nefunguje, jdeme do prodejny se sportovním zbožím, kde mají veřejný počítač – 4 dolary za hodinu.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Key West
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:56:47 CET (760 čtenářů)

Ráno dojedeme až do nejjižnějšího amerického města. Má úžasnou atmosféru, stojí za to sem dorazit. Hlavní třída Duval street obsypaná hospodami, hraje zde živá muzika – většinou country. Malé domky, krámky, půjčují tu i kola – vidíme dost okolovaných turistů. Také tu jezdí výletní vláčky. U hlavní třídy jsou parkovací automaty – my zajíždíme až k budově Truman annex – velká budova z červených cihel – a za ní je parkoviště zadara. Všude mají plánky města, na turisty jsou dobře připravení. Do domu E. Hemigwaye, který tu napsal svého Starce a moře, se platí vstupné. Pěkný starý a nový přístav. V novém přístavu, kde kotví i cruisery, jsme našli naši starou známou MSC Poesii :)) Doporučuji zde přespat. Je to prý dražší, ale dle mne večer tu musí být veselo.

Cesta poloostrovem Key West je moc pěkná, hodně starých i nových mostů spojujících jednotlivý řetězec ostrovů (42 mostů spojuje 126 mil). Nejdelší most měří 11 km. Krásné moře, pěkné plážičky. Na odpočívadlech se dá koupat (měli jsme studenou vodu, příjemné teplo, ale ne vedro na koupání). Je zde k vidění hodně ptáků – volavky, kormoráni, hodně se tu rybaří a potápí.

Večer už je tma v 18 hodin, a tak ubyto hledáme brzo. Druhou noc spíme v osadě Tavernier, ve středisku Paradise Stone Lodge. Hned u silnice, přístup k moři. Máme dvě velké postele, kluk v recepci je velmi milý, pouští mě zadara na počítač, dává nám na pokoj svou mikrovlnku. Nádherný večer v altánku přímo na moři, jsme tu sami. Večeříme ze zásob, dopíjíme víno ještě z Barcelony. Ubytko opět 80 dolarů, včetně taxy. Taxu připočítávají úplně ke všemu, pokaždé je trochu jiná. U ubytka se ale dá usmlouvat cena, např. pro seniory nebo právě ta taxa, a to tak, že ji nepočítají.

(komentáře? | Skóre: 0)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Everglades
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:54:34 CET (774 čtenářů)

Národní park, obrovský – bažiny, mokřiny, aligátoři, hodně ptáků a divé zvěře. Sem tam i „původní“ indiánská vesnice. Všeho hodně. Jedeme silnicí do Naples, protínáme park. Využíváme hned první příležitost, jak se projet po tzv. vznášedle. Bestiální stroj, který je poháněn vrtulí za lodí. Člověk na vznášedle sedí jako na nějaké atrakci, dostane vatu do uší, protože vznášedlo děsně řve a vyráží pozorovat přírodu. Děsná bejkárna, ale k Everglades to patří. „Hurá, aspoň to máme za sebou,“ oddechli jsme si. Platíme 20 dolarů za kus. „Podaří“ se nám spatřit jednoho starého a líného aligátora, řidič je na jeho objevení velmi pyšný. Když pak po hodině jedeme málo frekventovanou silnicí, kolem příkopů jich vidíme volně se povalovat mraky …. Nejlépe se ale pozorují ve vodní nádrži u informačního střediska.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Naples
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:53:37 CET (507 čtenářů)

V Naples se motáme skoro hodinu, než se nám podaří strefit do informačního centra, kde si chceme zajistit ubytování. Floridská infocentra jsou perfektně vybavená, slouží zde většinou straší ochotné dámy. Dorazíme však 10 minut po zavírací době…. Nakonec nám pomůže bratr Polák, kterých je na Floridě hodně. Poradí motel Shell Sea. Za 75 dolarů včetně taxy si spíme jako králové, autíčko na dvoře před pokojem. Městečko mondénní, večer hlavní ulice žije – hodně restaurací, obchodů, cukráren, jogurtáren. Lidé korzují. Nechali jsme se nalákat na nabídku večeře za 29 dolarů i s láhví vína pro dva. Večeře velmi průměrná, víno slušné, ale s taxou a povinným spropitným se na účtu nakonec skvěla číslice 40. Ráno procházka velmi příjemným městem, obrovská pláž s jemným pískem (voda velmi chladná, nikdo se nekoupe). Hodně starších lidí, hodně rybářů. Pozorujeme malé ptáky, pelikány i delfíny, kteří plavou podél břehu.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 North Port, Sarasota a St. Petersburg
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:51:11 CET (662 čtenářů)

North Port

Zde bydlí naši známí z lodi Dzurillovi (ulice Glacier). Bylo to velmi příjemné setkání, potěšili jsme se spolu navzájem, zůstali dvě noci. Večer nákup potravin ve Wallmartu, vaříme hovězí, pijeme pivo, víno, sousedi Poláci s námi.

Sarasota

S Dzurilovými jedeme na údajně nejkrásnější floridskou pláž. Jemný bílý píseček, hodně kempujících lidí (je neděle), nikdo se opět nekoupe. Krásný den.

St Petersburg

Zastavujeme se zde cestou do Orlanda, když ráno Pepík s Tonym odevzdávali auto ve Fort Meyer. Do Petersburgu se přijíždí po krásném vysokém mostě, který je mimo jiné zpoplatněn. Městečko lázeňské, ospalé, ale příjemné. Hodně muzeí a galerií. Podle krajanů, které jsme potkali v Everglades v infocentru, je zde silná česká komunita – emigrantů z Kanady, kteří zde mají své víkendové domky.

(komentáře? | Skóre: 3.74)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Orlando – Kissimee
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:48:36 CET (1840 čtenářů)

Podle rady Terezky se ubytováváme před Orlandem, odkud je dobrá výchozí pozice do zábavných parků. Hotel z řetězce Ramada je velmi příjemný, bezva zařízený, není drahý. Ale Kissimee je děsná díra, večer ulice osvětlená neony a reklamami vzbuzovala naděje, ovšem vše jsou prázdné obrovské haly nabité čínskými šunty na motivy Disney World. Bezbřehá hrůza. Ale máme internet v ceně, objevili jsme skvělou restauraci: Steak house Ponderosa. Za 11 dolarů výborný biftek s pečenými brambory a k tomu obrovský bufet: zelenina, saláty, ovoce, polívky, přílohy, kuřata na několik způsobů, zákusky, zmrzliny – první den jsme se brutálně přejedli…

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Orlandské zábavní parky a outlety
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:42:00 CET (762 čtenářů)

Když v na Floridě, tak do parku!!! Nabízí se jich několik, doporučení mnoho. Nakonec jsme zvolil Sea World – představení s delfíny, akrobaty a ptáky, vystoupení kosatek a atrakce na lodičkách. Do toho pozorování zvířat a očumování. Celý den – únava a krapet zklamání. Pozorujeme spoustu silných lidí, kteří si u vchodu půjčují invalidní vozíčky (samozřejmě s pohonem) a po parku si jezdí.. Také hodně dětí i větších nacpaly mámy do kočárků či vozíků. Pěkně nám ta Amerika pohodlní ) Sea World byla ještě ohromná zábava a švanda oproti parku Universee Studio. Průvodce ho vychválil do nebes: měli jsme možnost vidět kulisy a způsoby natáčení slavných hollywoodských filmů, Shreka ve 4D, zakusit na vlastní kůži tornádo a další filmové simulace. Na jedné takové je mi děsně blbě. Oba jsme si oddychli, když jsme si návštěvu i druhého parku mohli odškrtnout. Známí doporučovali park EPCOT, jenž je prý děsně zajímavý a založený na vědeckých poznatcích. Obávali jsme se, že naše nedostatečná anglina nám bude bariérou …. Škoda, mohl to být pravděpodobně lépe strávený čas.

Orlandské outlety Na ty jsem se dost těšila, ale nastalo zklamání – obrovité prostory, mraky lidí, neskutečná kvanta zboží. Pokud chcete dostat kvalitu a dobrou cenu, nutno hrabat, hledat, hrabat a zase hrabat. Něco jsme nakoupili, ale daleko úspěšnější jsme byli později v jednom venkovském Wallmartu.

(komentáře? | Skóre: 3.95)


Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Kennedy Space centrum
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:41:02 CET (562 čtenářů)

Tady to byla jiná káva. Času zde stráveného jsme nelitovali, i když ho bylo více než v parcích. Výlet autobusem po areálu, rakety, raketoplány, simulace, rekvizity, skafandry, naučné pořady i nejrůznější kvízy. Mne nejvíce zaujal 3D film o dobývání vesmíru, který byl sestříhám mimo jiné i ze záběrů, které natočili sami kosmonauti. Další noc spíme na pobřeží – Melbourne West. Děsná blešárna za 40 dolarů, naše nejhorší volba, byť jednoduchá snídaně v ceně a volná wifi. Zbývá nám jeden den volna, a tak vyrážíme na jih podél oceánu.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Jezero Okeechobee, čti okečobí
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:39:42 CET (716 čtenářů)

Jedná se o druhé největší sladkovodní jezero v USA. Připadáme si jako u moře, konce nedohlédneš. Je málo turistické, hodně zanesené. Kolem sebe má postavenou vysokou protipovodňovou hráz. Na některých místech je pod hrází řeka – rekreační oblast s krásnými domy. Pozorují se zde ptáci a hodně se rybaří. Ve městě Okeechobee, což je dle našeho názoru velmi provinční městečko, spíme v příjemném penzionu Flamengo, kousek od vody. 55 dolarů s velmi jednoduchou snídaní a s taxou. Zde pak večer ve Wallmartu nakupujeme pěkné a levné oblečení pro naše vnoučky.

(komentáře? | Skóre: 0)

Přes oceán na Floridu - podzim 2012 Miami
Poslal pepik v Saturday, 16. February 2013 @ 16:38:26 CET (623 čtenářů)

Největší chyba, kterou jsme během této dovolené udělali. Neubytovali jsme se na Miami Beach, ale chtěli jsme být vzhledem k vracení auta co nejblíže letišti. Všechny příslušné hotely obsazené, my trubky si neudělali žádnou rezervaci. Po stresujících dvou hodinách vybíráme a rezervujeme na notebooku hotel poblíž letiště, ovšem z druhé strany než je město. A tak máme v hotelu Courtyard v Miami West Turnpike moc pěkné ubytování – čisté, velké, příjemné, s bazénem, vířivkou, internetem a posilovnou, ale do města jezdíme přes půl hodiny v obrovském provozu a za noc platíme 110 dolarů. Miami je pěkné město, centrum malé, uchopitelné, skoro evropského rázu. Okouzlila nás čtvrť Little Havana, po všech těch obrovských amerických prostorách malé ulice, kde se člověk při přecházení nebojí o holej, kde se dokonce normálně chodí pěšky!!! Miami Beach je skvostné místo pro turistiku i žití. Nedivíme se Grossovi ani dalším, že zde mají své bytečky. Úžasná pláž, kde dokonce byla i teplá voda, tak se koupáme, souběžně s ní parkový zelený pruh, potom na americké poměry velmi uzounká ulice a následuje řada domů ve stylu Art deco a na chodníku jedna hospoda vedle druhé. Vyfotím se u domu, kde jeden blázen zastřelil Versaceho a jdeme na mňamku. A opět nás dostali: snídaně přímo na chodníku (nabízejí se zde všude) za 5 dolarů. Na krásně sirupem zdobeném talíři najdeme jeden plátek toustového chleba osmaženého ve vajíčku, ždibíček marmelády a ždibíček másla. Když si dáme jeden nápoj , druhý dostaneme zdarma. Nakonec se cena opět vyšplhala na 40 dolarů, včetně kafíčka , taxy a spropitného. Ale tentokrát nám po jídle nebylo špatně – po čem taky, že? a peněz jsme ani chvilku nelitovali. Spočinutí v takové čtvrti byl nevšední zážitek.

(komentáře? | Skóre: 0)

 

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.12 Sekundy